Kurs JOGI Tybetańskiej TSA LUNG TRUL KHOR – Wrocław, 26-27 listopad 2016

thrulkor-wroclaw

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. Ćwiczenia Tsa Lung – Trul Khor opierają się na rozpoznaniu subtelnej interakcji pomiędzy ciałem, energią i umysłem (Tsa – kanały energii, lung – subtelna energia, prana).

Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, wzajemnie się wspierają w procesie usuwania wszelkich zakłóceń w naszym funkcjonowaniu, w przekraczaniu ograniczeń. Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady.


Wszystkie negatywne doświadczenia, niedoskonałości ciała i umysłu, choroby, zaburzenia oraz wszystkie pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu zakorzenione są w subtelnych, energetycznych kanałach. Ćwiczenia Trul Khor odblokowują przepływ życiowej energii. Kiedy subtelna energia rozprzestrzenia się w naszym ciele, odżywia nas i oczyszcza – uzdrawia wszystkie aspekty naszego istnienia.

Dzięki jodze Trul Khor możemy przezwyciężyć choroby i mentalne zaburzenia, możemy rozwinąć pozytywne właściwości. Głównym celem Jogi Trul Khor jest wykształcenie zdolności pozostawania w stanie głębokiej relaksacji – w naturalnym stanie umysłu.

Korzyści płynące z praktyki Trul Khor:
Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów. poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu.

Ciało odpręża się i wzmacnia, wzmacnia się układ oddechowy i nerwowy, poprawia się funkcjonowanie wewnętrznych narządów, równoważą się emocje, doskonalą wszystkie mentalne procesy (poprawia się pamięć i koncentracja), wzrasta energia siły życiowej, umysł uspokaja się. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących praktyka Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze

26-27 listopada 2016
Centrum Jogi i Samorealizacji – Biała Sowa, ul. Różyckiego 1, Wrocław
sobota 10:00-18:30, niedziela 10:00-18:00 (przerwa 13:00-15:00)

kurs poprowadzi instruktor związku Ligmincha: Dariusz Orwat
kontakt: darekorwat@gmail.com

Koszt 150 zł

You may also like...