Nyima Oser Rinpocze 6-7.02.2016, Wrocław, warsztat świadomego śnienia

Śnienie jako metoda dywinacji oraz szansa duchowego rozwoju.

 Nyima Oser Rinpocze. 2 luty 2016 (Yungdrung Bon)
Czas:
6 lutego 2016 – 7 lutego 2016
rozpoczęcie:10.00
zakończenie 18.00

Miejsce:
Centrum Jogi i Samorealizacji
ul. Różyckiego 1c Wrocław

Poniżej na samym dole szczegóły

 

Ligmincza Wrocław serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w warsztacie medytacyjnym, który poprowadzi Nyima Oser Rinpocze. Będzie to jego druga wizyta we Wrocławiu. Szczegóły podamy wkrótce, ale już teraz można sobie zarezerwować czas na ten niezwykły weekend z tradycją Yungdrung Bon.

„Wielu mistrzów medytacji, którzy rozwinęli już pewną stabilność praktyki medytacyjnej, potrafi wykorzystywać przejrzyste sny do wróżenia. Aby móc to uczynić, śniący musi być w stanie uwolnić się od większości osobistych śladów karmicznych, które normalnie kształtują sen. W przeciwnym razie informacje nie są uzyskiwane ze snu, lecz na niego projektowane, tak jak ma to miejsce w snach samsarycznych. Szamani tradycji Bon wykorzystują sny jako jedną z metod wróżenia, takie zastosowanie snów jest również całkiem powszechne wśród Tybetańczyków Nierzadko zdarza się, iż uczeń prosi nauczyciela o radę lub o wskazówkę dotyczącą pokonania jakiejś przeszkody na duchowej ścieżce, a nauczyciel ucieka się do snów, aby uzyskać właściwą odpowiedź. Kiedyś podczas pobytu w Tybecie spotkałem urzeczywistnioną Tybetankę o imieniu Khaczod Łangmo. Była ona pełną mocy “odkrywczynią skarbów” (tertonem), która na nowo odnalazła wiele ukrytych nauk. Poprosiłem ją o przepowiedzenie mi przyszłości, o bardzo ogólne informacje na temat przeszkód, jakie napotkam, i tak dalej. Poprosiłem ją, aby wyśniła dla mnie przejrzysty sen, za pomocą którego mogłaby mi wywróżyć przyszłość.

Jak zwykle w takiej sytuacji osoba, której ma przyśnić się sen, prosi o jakąś rzecz należącą do tego, kto o sen prosi. Dałem więc Khaczod Łangmo swój podkoszulek. Rzecz ta reprezentowała mnie energetycznie i poprzez koncentrowanie się na niej, Khaczod Łangmo była w stanie wejść ze mną w kontakt. Tamtej nocy położyła mój podkoszulek pod poduszkę, zasnęła i miała przejrzysty sen. Rano długo wyjaśniała mi, co mnie czeka w życiu, czego powinienem unikać i co powinienem robić. Były to bardzo jasne i pomocne rady. Czasami uczniowie pytają, czy sen, który mówi coś o przyszłości, dowodzi, iż nie da się jej zmienić. Według tradycji tybetańskiej przyszłość nie jest niezmienna. Ponieważ w przeszłości zasialiśmy nasiona przyszłych sytuacji, przyczyny wszystkiego, co może się wydarzyć są obecne już teraz. Podstawowe warunki każdej sytuacji, która wydarzy się w przyszłości, można znaleźć w tym, co się już zdarzyło, jednak drugorzędne przyczyny konieczne do zamanifestowania się ziaren karmicznych można zmienić, zależą one bowiem od pojawiających się okoliczności. Dlatego właśnie praktyka jest skuteczna, a choroba może zostać wyleczona. Jeżeli byłoby inaczej, żadna próba zmiany nie miałaby sensu, gdyż nic nie można by zmienić. Jeżeli dzisiaj będziemy mieć sen o dniu jutrzejszym, a jutro wszystko wydarzy się dokładnie tak, jak we śnie, nie oznacza to, że przyszłości nie można zmienić, ale że nie zrobiliśmy nic, aby była inna. Tenzin Wangyal Rinpoche (Tybetańska Joga Snu i Śnienia)

 

Zgłoszenia online

604 630 524, jahrek@poczta.fm

Koszt: 160 złotych.
Przedpłaty na konto: Związek Garuda,

Al. Huberta 4, 08-470 Wilga BANK PEKAO SA O/Warszawa 77 1240 5963 1111 0000 4796 7584
W tytule przelewu proszę napisać: „darowizna Nyima Oser, Wrocław 2016

 

 

Buddyzm Bon w Polsce lini Ligmincha

 

Buddyjski Portal Informacyjny   Rahula.pl

You may also like...